ماده ۱ - تعاریف و اصطلاحات اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:
۱-۱- مشتری: افرادی که در اپلیکیشن داپ اعلام نیاز به خدمات کرده اند.
۲-۱- تکنیسین: افرادی که در اپلیکیشن داپ برای انجام خدمات اعلام آمادگی کرده اند.
۳-۱- کاربر: شخصی است که با فناوری ارتباطی به اپلیکیشن داپ متصل و از خدمات نرم افزاری داپ بهرمند می شود.
۴-۱- کاربران: مشتری ها و تکنسین ها.
۵-۱- شرکت: ارائه دهندۀ سرویس داپ .
۶-۱- داپ : سرویسی که شرکت داپ ارائه می دهد.
۷-۱- حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس داپ در نرم افزار داپ ایجاد کرده اند.
۸-۱- اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود جهت استفاده از سرویس داپ دارند.
۹-۱- اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران مشتری و تکنسین در اختیار داپ قرار داده می شود مانند شماره تماس، اقامتگاه، پست الکترونیکی و غیره.
ماده ۲ - حساب کاربری

۱-۲- کاربر با ثبت نام در داپ می پذیرد که قوانین و مقررات داپ را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ مستمر کاربران از داپ به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
۲-۲- برای استفاده از داپ لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در داپ بسازد. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در داپ کنند. برای استفاده از داپ کاربر باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در نرم افزار داپ ثبت کند
۳-۲- کاربر می پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به روز در سرویس داپ وارد کند.
۴-۲- هر فرد تنها می تواند یک حساب کاربری به عنوان مشتری در داپ داشته باشد.
۵-۲- مسئولیت همۀ فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در داپ یا سایر خدمات مربوط به داپ انجام می شود به عهدۀ کاربر است.
۶-۲- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.
۷-۲- کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند.
۸-۲- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.
ماده ۳ - استفاده از داپ

۱-۳- تکنسین متعهد می شوند در حین ارائه خدمات داپ از استعمال دخانیات و هرگونه فعالیت نامتعارف که موجب آزردگی مشتری شود امتناع کنند.
۲-۳- با استفاده از سرویس داپ کاربر می پذیرد که از داپ برای انجام هیچ فعالیت غیر قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست همراه داشته باشد.
۳-۳- کاربر مشتری متعهد است در صورت داشتن هرگونه تقاضای نامتعارف و هر گونه پرنده یا حیوانات دیگر در منزل، موضوع را قبل از توافق بر انجام کار به کاربر تکنسین اعلام کند در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست خدمت و عزیمت کاربر تکنسین به نقطه مبدا، مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام) سفر بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ کاربر مشتری است.
۴-۳- کاربر متعهد می شود هیچ گاه از سرویس داپ به صورتی که به داپ یا شرکای آن صدمه ای وارد کند استفاده نکند.
۵-۳- کاربر می پذیرد که داپ ممکن است از ارسالSMS پیامک به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می تواند درخواست کند که ارسال این پیام ها قطع شود اما می پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.
۶-۳- داپ ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در برنامه، یا درصدی از هزینه خدمات کاسته یا درصدی از هزینه خدمات پس از آن به کاربر برگردانده شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در داپ اضافه می شود.
۷-۳- کاربر می پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کد ها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند (حتی اگر داپ در فضاهای عمومی این کد ها را منتشر کرده باشد) مگر اینکه داپ رسماَ این اجازه را به آنها داده باشد.
۸-۳- کاربر می پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که داپ در اختیار آنها قرار می دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از سرویس داپ قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.
۹-۳- کاربر می پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه خدمات به آنها داده می شود ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که داپ برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربران دریافت نمی کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.
۱۰-۳- مسئولیت تامین اینترنت و سخت افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس داپ به عهدۀ کاربر است.
۱۱-۳- کاربر مشتری متعهد می شود که زمان حضور و جنسیت تکنسین مورد نظر را از قبل اعلام کند تا داپ بتواند با برنامه ریزی و طبق درخواست مشتری کاربر تکنسین را به محل اعزام کند.
۱۲-۳- کاربر متعهد می شود پس از اتمام خدمات از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از سرویس داپ ، از مشتریان یا تکنسین ها کسب کرده است هیچ گونه استفاده ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات مشتریان یا تکنسین ها در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین داپ خواهد بود. همچنین کاربر متعهد می شود در طول انجام خدمت، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از مشتریان یا تکنسین ها در سرویس داپ ارائه شده است استفاده کند. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
۱۳-۳- با استفاده از سرویس داپ کاربر می پذیرد که در حین انجام خدمت، داپ را وسیله ای برای تبلیغات و بازاریابی کالاهای شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات شخصی و یا محصولات متعلق به دیگران خودداری کند.
۱۴-۳-کاربر متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از داپ ، است.
۱۵-۳- کاربر می پذیرد که متن حریم شخصی داپ را مطالعه کرده است و مورد قبول وی است.
۱۶-۳- کاربر می پذیرد که داپ خدمات نظافت نیست بلکه تنها یک خدمات نرم افزاری است که ارتباط بین مشتریان و تکنسین ها را جهت توافق بر انجام یک خدمت فراهم می کند. در سرویس داپ تکنسین مختار است یک درخواست خدمت را بپذیرد یا رد کند، همچنین مشتری مختار است پس از ارسال درخواست خدمت، مشخص شدن تکنسین قبل از آغاز عزیمت تکنسین به نقطه مبداء، خدمت را لغو کند یا خیر. لذا هر خدمتی که مشتری با تکنسین انجام می دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین تکنسین و مشتری در نظر گرفته شود.
۱۷-۳- خدمات داپ ممکن است با مشارکت خدمات شرکت های دیگری ارائه شود که شرکت داپ کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و داپ مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت ها ندارد.
۱۸-۳- مشتری می پذیرد که اسناد، مدارک و اشیای مهم و گرانبهای خود اعم از طلا، ارز، جواهرات و سایر اشیای قیمتی خود را بدون مواظبت در معرض کاربر تکنسین قرار ندهد و بر نگهداری آنها نظارت داشته باشد. همچنین قبل از خروج تکنسین تمامی لوازم منزل خود را کنترل نموده و هرگونه کاستی احتمالی را قبل از ترک تکنسین اطلاع دهد.
۱۹-۳- تکنسین بدیهی است که می پذیرد در حفظ و نگهداری تمامی اشیای منزل مشتری نهایت تلاش خود را بکند و در صورت هرگونه آسیب باید خود جوابگوی مشتری باشد.
۲۰-۳- کاربران پذیرفته اند که داپ به عنوان یک نرم افزار عمل کرده و دو طرف را به هم معرفی و مرتبط می نماید. مسئولیت هرگونه آسیب به اموال طرفین بر عهده فرد خاطی بوده و طرفین می توانند در مراجع ذی صلاح حقوقی و قضایی علیه یکدیگر اقامه دعوی نمایند.
ماده ۴ – هزینه ها و پرداخت

۱-۴- کاربر می پذیرد امکان استرداد هزینه هایی که کاربر به داپ می پردازد وجود ندارد.
۲-۴- کاربر می پذیرد هزینۀ سرویس از قبل از طرف داپ مشخص می شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینۀ سرویس نمی تواند داشته باشد.
۳-۴- پرداخت هزینۀ سرویس فقط از طریق روش هایی که توسط داپ مشخص می شود، می تواند صورت گیرد. این روش ها عبارتند از پرداخت اعتباری از داخل برنامۀ موبایل، پرداخت اینترنتی برای افزایش اعتبار و پرداخت نقدی به تکنسین.
۴-۴- کاربر می پذیرد هزینۀ سرویس ارائه شده ممکن است بسته به ویژگی های سرویس ارائه شده از جمله نوع سرویس، زمان سرویس، مکان سرویس یا عوامل دیگر متغیر باشد.
۵-۴- کاربر می پذیرد که باید هزینۀ خدمت را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامه داپ جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامه داپ یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق اپلیکیشن فراهم نشود مشتری همچنان موظف به پرداخت هزینه خدمت خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی مشتری با دفتر شرکت داپ یا روش های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که مشتری به هر دلیلی از جمله مشکلات اپلیکیشن پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد مبلغ خدمت را از اعتبار کاربر در داپ کسر کند.
۶-۴-کاربر می پذیرد هیچوقت درخواست داپ ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از سرویس داپ را داشته باشد. کاربر مشتری اگر پس از ارسال درخواست سفر و پذیرش درخواست توسط یک تکنیسین، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان محل انجام خدمت در زمان مشخص حضور پیدا نکند و کاربر تکنسین اگر پس از قبول یک درخواست، درخواست را لغو کند یا پس از پذیرش درخواست در مکان مشخص شده به عنوان محل انجام خدمت حضور پیدا نکند شرکت می تواند بعلت عدم رعایت مقررات داپ که منجر به عدم رعایت شهرت و اعتبارکاری او خواهد شد، هزینه ای به تشخیص خود به عنوان جریمه از اعتبار آنها کسر یا از کاربران وصول کند.
۷-۴- مشتری می پذیرد هر گونه تخریبی که در ابزار تکنسین در نتیجه استفاده از سرویس با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه های مربوط به تعمیر، تعویض و غیره به عهده وی خواهد بود. در چنین مواردی داپ حق دارد این هزینه ها را از اعتبار موجود در حساب داپ مشتری کسر یا از وی وصول کند.
۸-۴- کاربر تکنسین متعهد می شود که تقاضای هیچ گونه وجهی علاوه بر مقدار از پیش اعلام شده توسط نرم افزار نداشته باشد و هرگونه مطالبه وجه اضافه به هر عنوان ربطی به داپ ندارد.
۹-۴- کاربر مشتری نیازی به پرداخت هر گونه وجه اضافه به هر عنوان از قبیل سختی کار، کمک بلاعوض یا قرض و غیره ندارد و پرداخت اضافی به انتخاب شخصی او بوده و ربطی به داپ ندارد. داپ این پرداخت اضافه را به هیچ عنوان تایید یا تشویق نمی کند و از کاربر مشتری می خواهد که این موارد را حتما به داپ اطلاع دهد.
ماده ۵ - مسئولیت داپ

۱-۵- داپ با تمام امکانات خود از جمله واحدهای خدمات مشریان ۲۴ ساعته، واحد صدای مشتریان و میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائۀ و استفادۀ خدمات داپ بین کاربران و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می کند.
۲-۵- داپ با استفاده از نظارت های خود تلاش می کند سرویس با کیفیت به کاربران، سلامت ، زمان ارائۀ سرویس و یا کیفیت و سلامت محصولاتی که با استفاده از سرویس های داپ خریداری شود ارائه دهد.
۳-۵- داپ تلاش خود را جهت استفاده از سرویس ارائه شده توسط کاربران محترم می کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه ها یا همۀ شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و …) نخواهد داد.
۴-۵- تمامی اطلاعات کاربران بعنوان اطلاعات محرمانه نزد داپ محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام صالح.
۵-۵- چنانچه هر یک از کاربران داپ در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می توانند شکایت خود را از طریق واحدهای خدمات مشتریان ۲۴ ساعته و صدای مشتریان داپ مطرح و داپ پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.
۶-۵- جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات داپ و استفاده از اپلیکیشن های مشتری و تکنسین، همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط داپ در اپلیکیشن قرار داده شده است و اشخاص می توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات داپ آشنا شوند. همچنین همکاران ما در واحد خدمات مشتریان به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هر گونه ابهام و سؤال کاربران هستند.
ماده ۶ – مسئولیت کاربران

۱-۶- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران مشتری و تکنسین که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام انجام خدمت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و داپ هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و داپ می تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی داپ بعمل آورد.
۲-۶- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار داپ شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و داپ حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.
۳-۶- کاربر تکنیسین متعهد می شود تنها از علایم و اقلام سازمانی استفاده کند که توسط داپ تهیه و در اختیار او گذاشته شده است (لباس کار یا ابزار نظافت) و مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران مشتری و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ کاربر داپ بوده و در صورت لزوم داپ به قطع سرویس با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به داپ خواهد بود.
۴-۶- مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات کشوری برعهدۀ کاربران داپ است.
ماده ۷ – شرایط وسائل همراه کاربر بشرح زیر است:

۱-۷- وسایلی که مشتری نباید در محل داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو.
۲-۷- وسایلی که تکنیسین نباید در محل داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو، هر گونه سلاح گرم و سرد و مواد مخدر و مشروبات الکلی و هر مواد دیگری که نامتعارف یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران است.
۳-۷- درخواست خدمت بدون حضور مشتری (مالک یا مستاجر یا وکیل ایشان) توسط کاربر داپ ممنوع است و کاربر حق درخواست و انجام خدمت را نخواهد داشت، در صورت عدم رعایت، همۀ مسئولیت های ناشی از این تخلف برعهدۀ اقدام کنندگان آن است و داپ حق دارد نسبت به قطع دسترسی اقدام و مبادرت به پیگیری قانونی از جمله مطالبۀ خسارت از شخص متخلف کند.
ماده ۸ - موارد فنی

۱-۸- کاربر حق ندارد هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم افزارهای داپ شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
۲-۸- کاربر مجاز نیست با استفاده از روش های Framing یا Mirroring یا روش های دیگر نسخۀ دیگری از سرویس داپ را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار داپ یا در روش ارائۀ سرویس داپ تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
۳-۸- کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند.
۴-۸-کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش سرویس داپ یا سرویس های مرتبط با داپ انجام دهد.
ماده ۹ - محتوای تولید شده توسط کاربران
داپ ممکن است گاهی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، برنامه موبایل و یا سایر بخش های این سرویس عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در سرویس ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود اما با ثبت آنها در سرویس های مرتبط به داپ کاربران این حق را به داپ می دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین داپ مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص یا شرکت های دیگر منتقل کند.
ماده ۱۰ - قطع سرویس
داپ در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر ( تکنسین یا مشتری) می تواند برای شرکت یا سایر مشتریان یا تکنسیسن ها خطرناک باشد یا مطلوب نباشد حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس داپ را دارد.
ماده ۱۱ - توافق از راه دور

۱-۱۱-کاربر توافق می کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه های مربوط به داپ، از طریق سیستم رایانه ای داپ بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می کند.
۲-۱۱- مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.
۳-۱۱- کاربر می پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام های صادره از طرف داپ به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
۴-۱۱- کاربر با عضویت در سرویس داپ قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه ای و الکترونیکی اعلام می کند.


داپ در صفحات اجتماعی

logo-samandehi